Тригономе́трія (від грец. τρίγονο — трикутник та μετρειν — вимірюю, тобто буквально вимірювання трикутників) — розділ елементарної математики, що лежить на перетині алгебри та геометрії і вивчає співвідношення між сторонами й кутами трикутників, дозволяючи проводити кутові обчислення через спеціально визначені функції кутів.
Визначені для прямокутного трикутника тригонометричні функції є основним інструментом тригонометрії, що значно полегшує обчислення, оскільки ці функції дозволяють замінити геометричні побудови, алгебраїчними операціями.
Тригонометрія ґрунтується на співвідношенні подібності. Трикутники з двома рівними кутами подібні, тому подібні прямокутні трикутники, в яких рівний один гострий кут. Відношення довжин сторін у подібних трикутників однакове, тому відношення сторін прямокутних трикутників залежить тільки від одного параметра — величини гострого кута. Ця обставина дозволяє означити тригонометричні функції: синус, косинус, тангенс, котангенс, секанс і косеканс, через відношення різних сторін прямокутного трикутника.
Які ще відомі твори Евкліда ви знаєте?
ВідповістиВидалитиЕвкліду належить твір по математичній астрономії «Явища», а також трактати «Оптика» і «Катоптрика»
ВидалитиІснує думка, що математика, як початкове предметне уявлення, почала з'являтися ще до часів Евкліда виключно з людських потреб. Як можна пояснювати цей факт?
ВідповістиВидалитиСаме так, математика вперше почала з'являтися ще до часів Евкліда. У стародавньому Єгипті, Вавилоні, Греції її використовували для розрахунку в будівництві будівель, каналів, військових укріплень.
Видалити